Makaron ze szpargami i wędzona makrelą
OBIADY,  Przepisy

Makaron ze szparagami i wędzoną makrelą

Dziś przygotowałam dla Ciebie makaron ze szparagami i wędzoną makrelą, czyli przepis na obiad w 15 min., a jeśli się dobrze zorganizujesz to może i nawet w 10 min. Pamiętaj dobra organizacja to podstawa. W trakcie gotowania makaronu, przygotuj pozostałe rzeczy w ten sposób zaoszczędzisz sporo czasu. Dodatkowo możesz przygotować podwójna porcję, żeby mieć obiad na 2 dni.

Użyłam makaronu pełnoziarnistego, ale możesz użyć każdego innego. Jednak makaron pełnoziarnisty ma tą zaletę, że składa się z węglowodanów złożonych, zawierające błonnik pokarmowy, który pęcznieje w żołądku dając uczucie sytości na dłużej, niż makaron pszenny. Ponadto zawiera witaminy i składniki mineralne. niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Oczywiście to nie oznacza, że teraz masz jeść tylko makaron pełnoziarnisty. Jeśli wolisz pszenny nie ma problemu, możesz spokojnie go jeść. Ważne, żeby Twoja dieta była zróżnicowana i niczego w niej nie zabrakło.

Jeśli chcesz możesz do tego posiłku użyć więcej szparagów, niż jest podane w przepisie. Szparagi jak większość warzyw są nisko kaloryczne i zawierają błonnik, który jak wcześniej wspomniałam pęcznieje w żołądku i daję uczucie sytości szybciej i na dłużej. Jeden pęczek szparagów warzy ok 380 g (po usunięciu zdrewniałych końcówek) i zawiera TYLKO 80 kcal. Dlatego, jeśli lubisz szparagi jedz na zdrowie.

Jeśli chcesz, żeby posiłek był bezglutenowy wystarczy, że makaron zamienisz na makaron bezglutenowy np. kukurydziany.

Makaron ze szparagami i wędzona makrelą

Składniki na 1 porcję:

  • 70 g makaronu pełnoziarnisty
  • 1/3 pęczka zielonych szparagów
  • 40 g wędzonej makreli
  • 1 łyżka oleju
  • odrobina koperku

Przygotowanie:

Makaron ugotować al’dente. Szparagi umyć, odłamać zdrewniałe końce (w odpowiednim miejscu same się złamią). Następnie obrać obieraczką, najlepiej tak do 3/4 długości oraz pokroić na mniejsze ok 2 cm kawałki. Na rozgrzanej patelni z olejem podsmażyć pokrojone szparagi ok 5 min. Makrele obrać ze skóry i ości. Ugotowany makaron wyieszać ze szparagami, rozdrobnioną makrelą oraz posypać posiekanym koperkiem.

Smacznego!

Makaron ze szpargami i wędzona makrelą
Makaron ze szparagami i wędzona makrelą

Rozkład makro na całość :

ok 470 kcal B: 23 g T: 18 g W: 56 g