Książkowe polecajki ostatnich miesięcy
KSIĄŻKI

Książkowe polecajki ostatnich miesięcy!

Książkowe polecajki ostatnich miesięcy! „Bogaty ojciec, biedny ojciec”, Robert T. Kiyosaki

Z początku wydawała mi się ta książka mało wartościowa i trochę nabijanie ludzi w butelkę, ale kilka osób ją polecało, więc postanowiłam ją sprawdzić. I bardzo się pomyliłam książka od samego początku mnie zainteresowała, czyta się ją bardzo lekko mimo, że jest tutaj poruszany temat finansów, inwestycji i pieniędzy. Autor książki przedstawia lekcje jakie dostawał od swoich dwóch ojców na temat uczenia się, zarabiania oraz pięcia się na szczyt. Pokazuje w jaki sposób edukować swoje dzieci, żeby wyrosły na ludzi mądrych finansowo. Książka jest napisana prostym i zrozumiałym językiem dla każdego. Przeczytałam ją w 3 dni, co rzadko się u mnie zdarza ;p

I jeszcze na koniec moje dwa ulubione cytaty z tej książki:

„Rób to co w głębi serca uważasz za właściwe, bo i tak będziesz krytykowany. Zostaniesz potępiony, jeśli to zrobisz, i zostaniesz potępiony jeśli tego nie zrobisz” ~ Eleanor Roosevelt

„Kiedy Thomasa Edisona krytykowano za to, że konstruując żarówkę elektryczną, popełnił 1014 błędów, odpowiedział: „Nie poniosłem 1014 porażek. Po prostu 1014 razy z powodzeniem odkryłem, co nie działa.”

Książkowe polecajki ostatnich miesięcy! „Całkowita przemiana finansowa”, Dave Ramsey

Jest to książka, która poleca na w swoich nagraniach Maciej Wieczorek. Nie wiem czy go znacie, ale chłop zna się na rzeczy i miło się go słucha. Prowadzi 2 programy na youtube.com Expert w Bentleyu oraz Biznez 2.0. Wracając do książki mam jeszcze drugą książkę tego autora, ale jeszcze jej nie przeczytałam. W książce znajdziecie rozwiązania jak pozbyć się długów i bez nich żyć. Rozwiązania, które opisuje autor wydają się oczywiste i proste jednak nie dla każdego takie mogą być. W książce są tez zawarte historie z życia różnych ludzi, którzy mieli problemy finansowe, ale udało im się z tego wyjść. Na końcu książki znajdziecie też tabele, gdzie możecie sobie rozpisać cały budżet domowy. Moim zdaniem jest to taka podstawa jeśli chodzi o finanse i dobrze się z nią zapoznać.

Ulubiony cytat z książki:

Arystoteles powiedział: „Jeśli chcesz uniknąć krytyki, nic nie mów, nic nie rób, bądź nikim”

Książkowe polecajki ostatnich miesięcy! „Nawyki warte miliony”, Brian Tracy

Kolejna książka z polecenia tym razem od znajomej. Brian Tracy jeden z najbardziej profesjonalnych mówców na świecie. Już nie jednokrotnie słyszałam to nazwisko na różnych szkoleniach. Wiele szkoleniowców opiera się na Brianie Tracy. W książce autor pisze o nawykach, które są bardzo istotne w naszym życiu i są nieodłącznym elementem naszego życia. Opisuje jakie nawyki warto wprowadzać do naszego życia i jak to zrobić, aby zaprocentowały one w niedługim czasie. Dodatkowo przedstawia różne techniki sprzedażowe, czyli jak sprzedawać skutecznie.

Ulubione cytaty z książki:

„Początek nawyku jest jak niewidzialna nić – za każdym razem, gdy powtarzamy działanie, wzmacniamy ją, dodajemy do niej nowe włókno, aż się zamieni w silną linę i obwiąże nas nieodwracalnie w myślach i czynach.” – Orson Swett Marden

” Jeżeli ktoś ma lepsze wyniki, to oznacza po prostu, że zaczął pracować nad sobą wcześniej niż Ty. A wszystko, co zrobili inni, możesz zrobić również Ty. Nic Cię nie ogranicza – oprócz mentalnych granic, które sam sobie stawiasz.”

Książkowe polecajki ostatnich miesięcy! „Potęga podświadomości”, Joseph Murphy

Jest to książka do której dwa razy podchodziłam i z początku byłam sceptycznie do niej nastawiona. Po drugim razie jak ją przeczytałam zmieniłam zdanie, choć nie do końca się ze wszystkim zgadzam, ale całokształt książki oceniam bardzo dobrze i mimo wszystko polecam ją przeczytać. Książka jest o naszej podświadomości i jak duże ma ona znaczenie. Jest to coś na wzór wyobrażeń czy wizualizacji, które powinniśmy stosować na co dzień, aby osiągnąć swój cel. To żadna ściema, wizualizacje są stosowane także w dietetyce, żeby pomóc pacjentom osiągnąć swój cel i jest to metoda przetestowana i sprawdzona. Wyniki tej metody zależą od naszego zaangażowania. Więcej na temat wyobrażeń pisałam w poście Jak schudnąć, dzięki wyobrażeniom?

Ulubiony cytat z książki:

„Nigdy nie rezygnuj ze sposobności, myśląc: „Jestem na to za stary”, bo byłby to pewna droga ku stagnacji i psychicznej śmierci”

Książkowe polecajki ostatnich miesięcy!